Svečana podjela potvrda polaznicima Centra izvrsnosti Bjelovarsko-bilogorske županije u šk. god. 2025./2026. održana je 1. lipnja 2026. u koncertnoj dvorani u Glazbenoj školi Vatroslava Lisinskog Bjelovar, a potvrde je učenicima uručio Marko Marušić, župan Bjelovarsko-bilogorske županije. Na svečanosti je na vibrafonu nastupio Matej Kokan, koji je učenik i naše škole.
Ove školske godine šest naših učenika pohađalo je Centar izvrsnosti i zaslužilo priznanja. Iz kemije Noah-Emanuel Novak, Roko Janda i Vanja Popović, iz informatike Lukas Horvat, iz matematike Marko Garić i iz novih tehnologija Jure Stančin. Čestitke svim učenicima!
Emocije, uspomene, pjesma i veliki pljesak za 250 godina postojanja! II. osnovna škola Bjelovar svečano je obilježila veliki jubilej, a kroz bogat program prisjetili su se generacija učenika, učitelja i svih koji su ostavili trag u povijesti škole. Pogledajte galerije
Danas je u II. osnovnoj školi Bjelovar, 29. svibnja 2026. povodom Dana škole, održan naš već tradicionalni mali školski sajam.
Izlagači su bili učenici petih, šestih, sedmih i osmih razreda, dok su kupci i posjetitelji bili svi – od naših najmlađih prvašića pa do osmaša, učitelja, roditelja, obitelji i građana koji su posjetili školsko dvorište.
Sajam je fantastično uspio!
Ukupno smo prikupili čak 3.283,37 EUR, koje ćemo utrošiti za uređenje školskog dvorišta, hortikulturu i unapređenje kvalitete boravka naših učenika na otvorenom prostoru škole.
Od srca zahvaljujemo svim učenicima izlagačima, njihovim roditeljima i obiteljima na trudu, kreativnosti i materijalnoj podršci. Hvala i svim kupcima, učiteljima te građanima koji su svojim dolaskom podržali naš mali školski sajam. Zahvaljujemo uč. Kukolju i uč. M. Ileković, financijskom odboru te našim domarima i spremačicama za tehničku podršku. Organizatorice malog školskog sajma bile su učiteljice Vlatka Leković i Anita Vegh.
Danas je naše dvorište bilo ispunjeno veseljem, šarenilom, glazbom, mirisima, okusima, pjesmom i smijehom. Upravo onako kako i priliči rođendanu jedne škole.
Učenici 7. i 8. razreda koji uče njemački jezik posjetili su Beč, grad bogate povijesti, kulture i umjetnosti. Schönbrunn, Hofburg, Stephansdom i Staatsoper znamenitosti su koje zadivljuju svojom snagom i ljepotom.
Tijekom boravka u gradu posjetili su i muzej Albertina, gdje su razgledali djela velikih umjetnika poput Moneta, Maneta, Miróa, Chagalla i Pabla Picassa.
Ovakva putovanja imaju veliku obrazovnu vrijednost jer učenicima omogućuju učenje izvan učionice, razvijanje kulturne svijesti i širenje vidika. Posebno se istaknula važnost učenja stranih jezika, budući da su učenici imali priliku koristiti svoje znanje u stvarnim situacijama – tijekom komunikacije, snalaženja u gradu te razumijevanja sadržaja na njemačkom i engleskom jeziku. Time su dodatno razvijali samostalnost, odgovornost i sigurnost u vlastite sposobnosti.
Putovanje u Beč bilo je vrijedno iskustvo koje će učenicima ostati u lijepom sjećanju, a stečena znanja i iskustva zasigurno će im koristiti u daljnjem obrazovanju i svakodnevnom životu.
Tijekom posjeta Austriji, naši su učenici zamijenili učionice policama prepunim knjiga i zakoračili izravno u svijet stranog jezika. Imali su priliku prelistavati zanimljive naslove, čitati autentične tekstove i u stvarnom životu osjetiti ljepotu i koristan spoj učenja i istraživanja.