Najuspješniji učenici II. osnovne škole na prijemu kod gradonačelnika

Najuspješniji učenici II. osnovne škole na prijemu kod gradonačelnika

 

U Gradskoj vijećnici održan je svečani prijem za najuspješnije učenike bjelovarskih osnovnih škola kojima je osnivač Grad Bjelovar. Gradonačelnik Dario Hrebak tom je prigodom čestitao učenicima na njihovim postignućima te istaknuo važnost znanja, marljivosti i predanosti radu.

Među nagrađenim učenicima bili su i predstavnici II. osnovne škole Bjelovar – Lukas Horvat, Dea Vidović i Magdalena Sabolović, koji su svojim uspjesima, zalaganjem i sudjelovanjem na natjecanjima dostojno predstavljali našu školu tijekom ove školske godine. Na prijemu ih je pratila ravnateljica škole Ines Kapša.

Gradonačelnik je učenicima zahvalio na trudu i radu te naglasio kako su upravo oni primjer svojim vršnjacima i poticaj za razvoj zajednice. Uz priznanja i prigodne darove, nagrađeni učenici dobili su i sezonske ulaznice za Gradske bazene Bjelovar.

Čestitamo našim učenicima na ovom vrijednom priznanju te im želimo puno uspjeha u daljnjem školovanju i ostvarivanju novih ciljeva!

 Više možete pročitati OVDJE.

Pisac u gostima

Pisac u gostima

Objavljujemo još jedan podcast Pisac u gostima. Učenice Sandra Jagodić i Franka Gerić iz 8.a ugostile su nagrađivanog hrvatskog pisca za djecu i mlade Miru Gavrana. Mentorica učenicama je učiteljica Ana Pavičić. Poslušajte koja je književnikova najdraža knjiga za djecu koju je napisao, ima li rituale prije pisanja i što čini dobru dječju knjigu. Podcast je nastao u sklopu projekta Čitaj, stvaraj, doživi.
Susret učenika II. osnovne škole Bjelovar s učenicima škola iz Novalje i Mikulova

Susret učenika II. osnovne škole Bjelovar s učenicima škola iz Novalje i Mikulova

Deset učenika naše škole, pet djevojčica i pet dječaka iz 7. i 8. razreda, susrelo se s po deset učenika iz osnovnih škola Novalje i Mikulova (Češka) u Novalji na Pagu. Susret je trajao od ponedjeljka, 25. svibnja, do četvrtka, 28. svibnja 2026. godine, a zamišljen je kao susret učenika iz prijateljskih gradova grada Novalje te kao zaključak projekta “Veliki-mali modro-zeleni” koji je prošle školske godine pokrenuo Alfa radio iz Bjelovara u suradnji s Jadrolinijom s ciljem podizanja svijesti o važnosti očuvanja okoliša. U projektu su sudjelovali učenici naše škole te učenici OŠ A. G. Matoša iz Novalje.

Tijekom ovogodišnjeg četverodnevnog boravka u Novalji naši su učenici sudjelovali sa svojim kolegama u brojnim aktivnostima te edukativnim i zabavnim sadržajima: održali su predstavljanje i prezentacije svojih gradova i škola, posjetili Lunjske maslinike, obišli Gradski muzej u Novalji u kojemu se nalazi Talijanova buža (podzemni antički rimski akvadukt), vozili se brodom i upoznali prirodne i kulturne znamenitosti otoka Paga, sudjelovali u zajedničkom gledanju filma u Kulturnom centru Gozdenica, vozili se biciklima, posjetili grad Pag i u njemu Muzej paške čipke i Muzej sakralne umjetnosti pri samostanu sv. Margarite, posjetili Siranu Gligora, bili na prijemu kod gradonačelnika Novalje…

Na samom kraju susreta organizirano je završno zajedničko druženje na kojemu su sudionici pogledali kratki film koji je nastao u sklopu projekta “Veliki-mali modro-zeleni”, a koji je pokazao kako je projekt ostvario sve ciljeve koji su u njemu postavljeni: povećanje svijesti o važnosti brige o okolišu te povezivanje i suradnja učenika s kontinenta i otoka kroz zajedničke aktivnosti, druženja i razmjenu iskustava.

Pratnja našim učenicima bile su učiteljice Mirela Zorić i Mirena Rozić.

Upisi u prvi razred

Upisi u prvi razred

Poštovani roditelji,
pozivamo Vas na roditeljski sastanak povodom upisa vašeg djeteta u prvi razred osnovne škole. Sastanak je namijenjen informiranju o svim važnim pojedinostima vezanim uz polazak u školu te rješavanju potrebne dokumentacije.
Područna škola Ždralovi: Utorak, 16. lipnja 2026. u 16:30 sati
Područna škola Centar: Utorak, 16. lipnja 2026. u 18:00 sati
Molimo vas da potpišete upisnice koje su vam generirane u sustavu e-Upisi do 10. lipnja. To nam znatno olakšava administrativni proces. Ako niste u mogućnosti potpisati upisnicu elektroničkim putem ili imate poteškoća sa sustavom, ne brinite – to ćete moći učiniti na samom roditeljskom sastanku.
Roditelji učenika s drugog upisnog područja, koji su podnijeli zahtjev za upis u našu školu, rješenje zahtjeva mogu vidjeti u aplikaciji. 
Svečana podjela potvrda polaznicima Centra izvrsnosti Bjelovarsko-bilogorske županije

Svečana podjela potvrda polaznicima Centra izvrsnosti Bjelovarsko-bilogorske županije

Svečana podjela potvrda polaznicima Centra izvrsnosti Bjelovarsko-bilogorske županije u šk. god. 2025./2026. održana je 1. lipnja 2026. u koncertnoj dvorani u Glazbenoj školi Vatroslava Lisinskog Bjelovar, a potvrde je učenicima uručio Marko Marušić, župan Bjelovarsko-bilogorske županije. Na svečanosti je na vibrafonu nastupio Matej Kokan, koji je učenik i naše škole.
Ove školske godine šest naših učenika pohađalo je Centar izvrsnosti i zaslužilo priznanja. Iz kemije Noah-Emanuel Novak, Roko Janda i Vanja Popović, iz informatike Lukas Horvat, iz matematike Marko Garić i iz novih tehnologija Jure Stančin. Čestitke svim učenicima!
/*** Collapse the mobile menu - WPress Doctor ****/ Skip to content