OBUSTAVA NASTAVE U ŠKOLAMA
Autor: Vlatka Ileković, 13. 3. 2020.

Dragi učenici, poštovani roditelji!

Odlukom Vlade RH i MZO, a zbog smanjenja rizika od širenja korona virusa, obustavlja se nastava u osnovnim i srednjim školama od ponedjeljka, 16. ožujka, u  trajanju od dva tjedna.

U tom periodu nastava će biti organizirana na daljinu, o čemu ćete biti pravodobno obaviješteni.

Za učenike razredne nastave prema kurikulumima i nastavnim programima svaki će se dan na HRT-u 3 organizirati „Škola na Trećem“, u različitim terminima:

• 1. razred = 8 – 10 h
  • 2. razred = 10 – 12,30 h
  • 3. razred = 13 – 16 h
  • 4. razred = 16 – 19 h

Za učenike predmetne nastave bit će pripremljeni sadržaji za online nastavu, o čemu će ih obavijestiti razrednici, a dodatno će Sportska televizija emitirati obrazovne sadržaje u vremenu od 8 do 14 sati. Svi su učenici uključeni u „virtualne razrede“ na Office 365 (Teams) gdje će dobivati upute od svojih učitelja.

Molim sve roditelje da pokušaju organizirati ostanak djece kod kuće. Što je veća koncentracija ljudi, veća je i mogućnost zaraze. Ako netko nema baš nikakvu mogućnost zbrinuti dijete, u PŠ Centar će biti organizirano dežurstvo za učenike razredne nastave koji eventualno dođu u školu. Područna škola Ždralovi neće biti otvorena, tako da i ti učenici budu zbrinuti u školi Centar.

Apeliram još jednom na sve roditelje da zbog sigurnosti svoje djece ne dovode djecu u školu, osim u slučaju izrazite potrebe.

Sve daljnje upute stavljat ćemo na web stranicu škole, molim Vas da redovito pratite. Hvala na razumijevanju!