Saziv 17. dana medijske kulture u Bjelovaru
Autor: Davorka Bačeković-Mitrović, 12. 11. 2019.

Poštovane učenice i učenici, učiteljice i učitelji, profesorice i profesori, ravnateljice i ravnatelji!

Grad Bjelovar pokrovitelj je  17. dana medijske kulture u Bjelovaru s temom: Moja škola - moj ponos!, u  razdoblju od 26. do 29. studenog 2019. godine.

U našim kreativnim radionicama, čiji Vam popis prilažemo u produžetku, Vaši će učenici moći raditi svakoga dana od 14 satiUčenici/ice prijavljene za rad u radionici (prijavnica – u privitku) prvoga dana trebaju doći u 13.30 sati u predvorje  Područne škole Centar, Ulica Petra Zrinskog 4, 43 000 Bjelovar. Radionice će trajati do 18 sati svakoga dana, a tijekom četiriju dana naučit ćete osnove rada u pojedinim medijskim izrazima. Završnoga dana, u petak, 29. studenog 2019., imat ćemo prezentaciju Vaših radova, u Domu kulture s početkom u 18 sati. Prijava na radionicu ne znači automatski i sudjelovanje u njoj, već će učenici povratno dobiti informaciju od voditelja radionice mogu li sudjelovati, zbog ograničenog broja mjesta. Svaku školu molimo da, po radionici, prijavi samo tri svoja darovita i motivirana učenika/ce.

Svoje prijavnice za kreativne radionice, molimo, pošaljite na e-mail adresu: davorka.bacekovic-mitrovic@skole.hr ili na adresu II. osnovna škola, Ulica Ivana Viteza Trnskog 19,  43000 Bjelovar, do 22. studenog 2019. godine, s naznakom: za 17. dane medijske kulture, a za sve informacije možete se u prijepodnevnim satima  obratiti organizatorici DMK 2019., dr. sc. Davorki Bačeković-Mitrović, na broj: 098/49 00 47.

Nužno je da polaznici radionica za snimanje i fotografiju ponesu video kamere i stalke za kameru, odnosno fotoaparate, kako bi nam rad bio brži i efikasniji. Prehrana, nažalost, nije osigurana. Zahvaljujem svim ravnateljima na dugogodišnjoj uspješnoj suradnji, razumijevanju i  prepoznavanje kreativnosti svojih učenica  i učenika te učiteljica i učitelja.

Također je nužno da učenici donesu potpisane suglasnosti svojih roditelja za sudjelovanje u radionici i ostalim sadržajima te za objavljivanje foto i video materijala. Pristanak roditelja je obvezan – molim ispuniti privitak suglasnosti za roditelje.

Veselimo se Vašem dolasku!

RADIONIČKI PROGRAM

17. DANA MEDIJSKE KULTURE U BJELOVARU,

od 26. do 29. studenog 2019.

TEMA: Moja škola - moj ponos!

Radionice:

1. Radionica za snimanje i montažu filmova, voditelj: Goran Kruno Kukolj, prof. tehničke kulture I Danijela Biškup, učiteljica RN i informatike

1. Radionica za digitalni strip na njemačkom jeziku- voditeljica: Andrea Tukša, učiteljica njemačkoga jezika,

1. Radionica za flip-book na engleskom jeziku– voditeljica: Nataša Arbutina, učiteljica engleskoga jezika,

1. Radionica za digitalni plakat – voditeljica: Vesna Janko, prof. geografije, Milka Fofonjka, učiteljica matematike

1. Radionica za pisanje scenarija – Vlatka Bily, prof. hrvatskoga jezika

1. Radionica za dramsko stvaralaštvo – Ana Kovačić, prof. hrvatskoga jezika

1. Radionica za izradu digitalne slikovnice – Jasminka Pribanić Nađ, učiteljica RN i Gorana Popović, učiteljica HJ i povijesti,

1.   Radionica za novinarstvo – voditeljica: Snježana Kos, prof. hrvatskoga jezika,

Organizatorica večernje završne priredbe – voditeljica: Tanja Grbavac, prof.    hrvatskoga jezika.

U ime Organizacijskoga odbora

17. dana medijske kulture u Bjelovaru:

dr. sc. Davorka Bačeković-Mitrović