Posjet gradonačelnika našoj školi
Autor: Ines Mihajlović, 14. 9. 2017.

Dana 13.rujna 2017. godine gradonačelnik Grada Bjelovara Dario Hrebak, sa svojom zamjenicom za društvene djelatnosti Valnom Bastijančić Erjavec, posjetio je II. osnovnu školu Bjelovar te se na satu matematike uvjerio u bolji nastavni proces, s kojim je škola krenula u novoj školskoj godini. Naime, II. osnovna škola Bjelovar ušla je u pilot projekt e-Škole među 151 školom. Škola je tako dobila učionice opremljene sustavom CMS, koji obuhvaća dvije pametne ploče i trideset tableta za učenike, prvenstveno za rad u STEM-u, ali i ostalim predmetima, prema interesu i potrebama učitelja i učenika. Gradonačelnik je istaknuo i kako će sljedeće godine naša škola zaživjeti u novom ruhu jer je odobren projekt energetske obnove matične škole, vrijedan oko četiri milijuna kuna kojega će sufinancirati mjerodavno ministarstvo i Europski fond za regionalni razvoj. Osim naše pametne STEM učionice, posjetio je još nekoliko učionica i razreda, gdje je razgovarao s učenicima, zbornicu i nastavnike naše škole te školsku kuhinju. Obećao je da će Grad Bjelovar dodatno uložiti i u materijalne uvjete u školskoj kuhinji, kako bi se povećala kvaliteta rada i ujednačio standard sa ostalim bjelovarskim školama, što je posebno razveselilo naše kuhare.

Fotografije pogledajte u nastavku.