II. osnovna škola dobila Erasmus akreditaciju
Autor: Milka Fofonjka, 18. 2. 2021.

Na natječaju za dodjelu Erasmus akreditacija u području obrazovanja odraslih, strukovnog obrazovanja i osposobljavanja te odgoja i općeg obrazovanja s rokom prijave 29. listopada 2020., od 33 prijavljene ustanove u području odgoja i općeg obrazovanja,13 ih je zadovoljilo uvjeta natječaja među kojima je i naša škola te kvalitetom prijave zaslužila dodjelu Erasmus akreditacije.

Dodijeljena akreditacija za razdoblje od 2021. do 2027. godine omogućit će lakši pristup financiranju u okviru Ključne aktivnosti 1 u novome programu Erasmus+. Time se omogućuje trajno sudjelovanje u programu Erasmus+, s naglaskom na kvalitetu i postupni razvoj ustanove", objašnjava Ivana Puljiz, voditeljica Odjela za odgoj i opće obrazovanje Agencije za mobilnost i programe EU.

Organizacije koje su se prijavile na natječaj morale su predočiti Erasmus plan, odnosno plan svih  aktivnosti unutar Erasmusa kojima će ostvariti ključne potrebe svoje ustanove i tako unaprijediti kvalitetu obrazovanja i osposobljavanja te ojačati europsku dimenziju poučavanja i učenja. Među odgojno-obrazovnim ustanovama kojima su dodijeljene akreditacije dva su dječja vrtića, sedam osnovnih i četiri srednje škole iz različitih krajeva Hrvatske.

Ova akreditacija je pokazatelj da je naša ustanova i na ovaj način pokazala da se zalaže za kvalitetu rada i stalno usavršavanje svojih djelatnika.