Obavijest učenicima i roditeljima o najavi štrajka
Autor: Davorka Bačeković-Mitrović, 14. 11. 2019.

Za petak, 15. studenog 2019. godine, Podružnica Sindikata hrvatskih učitelja naše škole najavila je ravnateljici škole jednodnevni štrajk.

Toga dana škola je otvorena za sve učenice i učenike, a sve autobusne linije će uredno voziti. Svi učenici koji dođu u školu bit će primjereno zbrinuti. Molimo vas da pratite informacije na ovoj web stranici ili na Facebook stranici: Druga OŠ Bjelovar, ukoliko web stranica neće funkcionirati zbog preopterećenosti. Za sve informacije se obratite na mail: davorka.bacekovic-mitrovic@skole.hr . Odgovorit ću u najkraćem mogućem roku.

Kolektivni ugovor za zaposlenike u osnovnoškolskim ustanovama, članak 68.:

"Poslovi koji se ne smiju prekidati

(1) Ugovorne strane usuglasile su sljedeće poslove koji se ne smiju prekidati za vrijeme štrajka:

– poslovi održavanja i kontrole centralnoga grijanja u školama i učeničkim domovima s vlastitom kotlovnicom kada je grijanje u funkciji;

– poslovi smještaja i prehrane učenika u učeničkim domovima;

– poslovi prihvata i skrbi učenika u ustanovama za djecu s teškoćama u razvoju.

(2) Poslovi potrebni za opsluživanje zaposlenika koji dobrovoljno žele raditi, a nisu određeni za obavljanje poslova koji se ne smiju prekidati, ne mogu se proglasiti poslovima koji se ne smiju prekidati.

(3) Broj zaposlenika iz stavka 1. ovoga članka je: jedan zaposlenik na poslovima održavanja centralnog grijanja u jednoj smjeni, tri zaposlenika na poslovima prehrane i jedan zaposlenik u kontroli smještaja po smjeni te dva zaposlenika po kontroli prihvata i skrbi u ustanovama za djecu s teškoćama u razvoju po smjeni."

Sukladno navedenome, škola nije dužna organizirati prehranu učenika u produženom boravku u vrijeme trajanja štrajka.

Hvala na razumijevanju!

Ravnateljica škole:

dr. sc. Davorka Bačeković-Mitrović

U Bjelovaru 14. studenog 2019.