Najnovije ulaganje u školsku opremu
Autor: Davorka Bačeković-Mitrović, 19. 9. 2019.

U okviru priprema za dugo najavljivanu reformu, našoj je školi doznačena 71.600 kuna za potrebnu opremu i radove na njihovom instaliranju. Sredstva su, u prvome redu, namijenjena provođenju reforme u prvim i petim razredima te su namijenjena za nastavu biologije, kemije i fizike u sedmome razredu. Budući da su naši kabineti za nastavu matematike i fizike već prilično dobro opremljeni (jedna učionica matematike i jedna učionica fizike već imaju pametne ploče, dobivene tijekom prve faze e-Škole), sredstva smo usmjerili na one učionice koje su slabije opremljene. Tako su čak tri učionice učenika prvih razreda u PŠ Ždralovi dobile 55 inčne televizore, koji zamjenjuju LCD-projektore pa učitelji i učenici uživaju raditi s njima. Jedna učionica prvoga razreda u PŠ Centar dobila je pametnu ploču, a druga televizor, dok smo u matičnoj školi televizorima opremili učionicu hrvatskoga jezika i biologije. Kabinet za kemiju potpuno smo renovirali: djelomično iz donacija, djelomično vlasititim sredstvima i radom naših učitelja, kuhara Željka i Mladena te našeg domara Željka, koji su s učiteljem Goranom Kukoljem postavljali parket. Postavili smo i tri sudopera, dobivena donacijom te obnovili i nabavili sve kemikalije i pribor za nastavu kemije. Također smo kompletan pribor nabavili i za nastavu biologije, opremili je i dodatnim ormarima iz donacije, a nabavljamo i tri mikroskopa. U učionicu biologije u matičnoj školi postavljena su dva sudopera.

Valja napomenuti da su sve naše učionice opremljene računalima i radi nastavnih potreba i radi korištenja e-dnevnika.