Naša škola sudjelovala na Europskom kvizu o novcu 2018. – prvi put u Hrvatskoj i Europi
Autor: Milka Fofonjka, 19. 3. 2018.

Hrvatska udruga banaka u suradnji s Institutom za financijsku pismenost Štedopis i uz podršku Agencije za odgoj i obrazovanje Republike Hrvatske ove godine uoči Europskog tjedna novca organizirala je  „Europski kviz o novcu“ , online natjecanje za timove učenika od 13 do 15 godina.

Riječ je o projektu Europske bankovne federacije koji učenjem i pripremama za kviz želi poboljšati financijsku pismenost djece diljem Europe. Spaja online učenje o osobnim financijama i natjecanje svih prijavljenih timova, iz različitih učionica u isto vrijeme. Na natjecanje su se mogli prijaviti timovi učenika 7. i 8. razreda osnovnih škola i 1. razreda srednjih škola

Ti su se učenici u Europskom tjednu novca, po prvi puta, natjecali kao i učenici iz Albanije, Austrije, Belgije, Bugarske, Crne Gore, Češke, Estonije, Finske, Francuske, Grčke, Mađarske, Njemačke, Islanda, Irske, Italije, Latvije, Litve, Liechtensteina, Luksemburga, Nizozemske, Norveške, Poljske, Portugala, Srbije, Slovačke, Slovenije, Španjolske, Švedske te Ujedinjenog Kraljevstva.

Učiteljice matematike Marijanka Ileković i Milka Fofonjka prijavile su i pripremale tri tima, dva tima osmih razreda i jedan iz sedmog razreda.

Kviz se je održao 16. ožujka 2018. na nacionalnoj i europskoj razini putem internetske veze i Yuotube kanala na poznatoj  Kahoot platformi.

Na natjecanju je sudjelovalo 262 tima iz cijele Hrvatske. Tim u sastavu Marko Balaško, Ivan Serini, Rea Markešić i Matej Gažić zauzeli su 35. mjesto. Iako su na sva pitanja odgovorili točno presudila je brzina odgovaranja.

Tim u sastavu Nika Živko, Ivona Senković, Damjan Petrina i Stribor Feješ zauzeli su 54. mjesto, a tim sedmog razreda u sastavu Nika Žarec, Ivana Jozić, Tin Slijepčević, Marko Beljan, Laura Šporčić, Hrvoje Kilić  zauzeli su 52. mjesto.

Pobjednici nacionalnog natjecanja - dvoje mladih iz pobjedničkog razreda u pratnji nastavnika/nastavnice - otputovat će u Bruxelles, Belgiju, gdje će sudjelovati na Europskom finalnom natjecanju 8. svibnja 2018.

Čestitamo našim učenicima!