Lego Mindstorms radionice u PŠ Centar
Autor: Barbara Bajsić, 10. 4. 2017.

U ponedjeljak, 10. travnja 2017. u PŠ Centar održana je Lego Mindstorms radionica za učenike drugih, trećih i četvrtih razreda.

Članovi Udruge eSTUDENT iz Zagreba su u okviru svog projekta "Znanost za sve", tijekom osam školskih sati upoznali  ukupno 64 učenika i učenice naše škole s osnovama Lego Mindstorms robota i programiranjem istih.

Prvi zadatak bio je da se iz mnoštva dijelova prema dobivenim uputama, poput Lego slagalice, složi robot. Odnosno, kućištu koje se spaja na računalo pridružiti sve ključne dijelove (npr. kotače, senzore i sl.). Nakon što su uspješno složili robota, rješavali su zadatke koji su vezani uz jednostavno programiranje ponašanja robota i njegovih kretnji.

Djeca su bila oduševljena radionicom koja im je obogatila svakodnevni školski život novim znanjima i iskustvima.

Zahvaljujemo se vrijednim eSTUDENTovim  popularizatorima znanosti na vremenu i trudu koje su uložili u našu djecu.

Fotografije se nalaze u fotogaleriji na poveznici

http://os-druga-bj.skole.hr/fotogalerija?show=album&id=163 .